معماری و عمران

خانه دار شدن ارزان تر شد

خبرنگاران : هزینه اوراق جهت اخذ وام مسکن از ششم آبان ماه روندی کاهشی داشت. امروز پس از 12 روز قیمت هر ورق در بازار 75 هزار تومان ثبت شد. در حالیکه این رقم در ابتدای آبان، 91 هزار تومان بوده اکنون این مبلغ 18 درصد کاهش را تجربه...

18 آذر 1399

تداوم سوداگری در ملک با معاملات تهاتری ده ها میلیاردی!

بازار مسکن به دلیل جهش بیش از اندازه قیمت ها و ضعف توان اقتصادی طرف تقاضا قفل است.

23 آبان 1399

معرفی مرکز خرید قلهک در تهران

مرکز خرید قلهک یکی از مرکز خریدهای شیک و مدرن تهران است. با ما در خبرنگاران همراه باشید تا آدرس و تلفن این مرکز خرید را در اختیارتان قرار دهیم .

30 مهر 1399

هزینه ساخت هر کلاس درس چقدر است؟

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: بر اساس آمارها به طور متوسط از نیمه دوم سال 96 به بعد هر روز 31 کلاس درس افتتاح شده است.

25 مهر 1399

توسعه صنایع وابسته به صنعت گچ با موضوع ارتقای علمی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: سبقه گچ در استان سمنان به سالیان بسیار دور برمی شود طی این سال ها این صنعت بسیار توسعه یافته و بیشتر واحدهای تولیدکننده گچ هم اینک صادرکننده هستند.

22 مهر 1399

4 توصیه طلایی برای بیماران غیرواگیردار در شرایط کرونایی

ایرنا/ خیلی وقت بود که عمده توجه دست اندرکاران حوزه سلامت معطوف به بیماریهای مزمن غیر واگیر از جمله دیابت، پرفشاری خون، کبد چرب و انواع سرطانها شده بود، با پیشرفت دانش بشر، پیشگیری و درمان بیماریهای عفونی واگیر بسیار ساده تر از قبل شده و بعضی بیماریهای...

16 مهر 1399

خبرنگاران هشت طرح توزیع برق سمنان هفته دولت افتتاح می گردد

سمنان- خبرنگاران- مدیر شرکت توزیع نیروی برق سمنان گفت: هشت طرح عمرانی برق رسانی این شرکت با مبلغ 46 میلیارد و 455 میلیون ریال به مناسبت هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد.

11 مهر 1399

هزینه کرد 370 میلیارد ریالی در مجموعه تاریخی ربع رشیدی تبریز

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از هزینه کرد 370 میلیارد ریالی در زمینه تملک، کاوش های باستان شناسی و بازسازی مجموعه تاریخی ربع رشیدی تبریز خبر داد.

8 مهر 1399

احیای بیش از 1300 قلم از سکه های گنجینه میراث فرهنگی در یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از بازسازی و سامان دهی بیش از 1300 قلم سکه تاریخی در استان یزد اطلاع داد.

28 شهریور 1399

ماجرای دور زدن قانون توسط سودجویان در حریم منطقه 18 پایتخت ، واکنش حناچی به چندگانگی مدیریتی در حریم تهران

شهردار تهران به تذکر افشین حبیب زاده، نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درباره جلوگیری از ساخت وساز غیرمجاز در حریم مناطق از جمله نواحی شش و هفت در منطقه 18 تهران پاسخ داد.

27 شهریور 1399

تبیین جنبش ها و گرایش های بنیادگرا و نوگرا در خاورمیانه و پاکستان

سیداحمد موثقی به خبرنگاران ، گفت: انتشارات روزنه تازه ترین تالیف من با عنوان جنبش ها و گرایش های بنیادگرا و نوگرا در خاورمیانه و پاکستان را به زودی منتشر می نماید. مباحث این کتاب در اصل دنباله کتاب جنبش های اسلامی معاصر من است که انتشارات سمت آن را منتشر...

25 شهریور 1399

گذری بر تاریخ فرش ایران

تاریخ فرش را از پیدایش تا تکامل و تداوم را می توان به سه بخش دوره عشایری، دوره روستایی و دوره شهری که از عهد صفویان شروع می گردد، تقسیم بندی کرد.

16 شهریور 1399

افزایش 49 هزار و 465 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات امروز با رشد 49 هزار و 465 واحد روبه رو شد.

1 شهریور 1399

اعلام نجات پیدا کردن برج های چهارگوش

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، نجات پیدا کردن برج های چهارگوش (دو برج کبوترخانه تاریخی نجف آباد) صورت گرفت.

10 مرداد 1399

تعویق 16 ساله در راه اندازی نخستین موزه شتر کشور، شترخان نوش آباد متروک ماند

خبرنگاران: راه اندازی تنها موزه تخصصی شتر کشور در عمارت شترخان شهر نوش آباد آران و بیدگل در پیچ وخم تخصیص اعتبار از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گرفتار شده است.

10 مرداد 1399

الکاظمی بر عدم سازش با هرگونه تجاوز علیه معترضان تاکید نمود

نخست وزیر عراق در دومین نشست کابینه جدید این کشور بر عدم سازش با هرگونه خشونت و دست درازی به معترضان عراقی تأکید کرد.

1 مرداد 1399

چرخه انتخابی تیم ملی به کشتی گیران انگیزه می دهد

رئیس هیئت کشتی تهران گفت: چرخه انتخابی تیم ملی در کشتی گیران ایجاد انگیزه می کند و کشتی گیر می تواند مزد زحمات خود را بگیرد.

21 تیر 1399

اسرار کشتی دوهزاره ساله در اعماق مدیترانه

دریا و اقیانوس ها از داستان و روایت های تلخ و شیرین بسیاری برخوردار هستند و می توان با کمی کنکاش دقیق در آنان به موضوعات جالب توجه و حتی هولناکی همچون وجود یک جانور بزرگ الجثه یا یک کشتی شکسته دست پیدا کرد. در این مطلب، می خواهیم شما را با کشف کشتی دوهزاره...

6 تیر 1399

سیگنال مبهم روسی به بشار اسد

خبرنگاران- بعضی رسانه های روسی که به محافل قدرت نزدیک هستند، در اقدامی کم سابقه، از عملکرد دولت سوریه در مقابله با فساد انتقاد می نمایند. این رسانه ها حتی نظرسنجی هایی منتشر نموده اند که محبوبیت رئیس جمهور سوریه را زیر سوال می برند. امری که به گفته منابع...

25 خرداد 1399

مستقیم دربست با هراس از کرونا

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به خبرنگاران می گوید: حداقل احتیاج روزانه تاکسیرانان ایرانی، 400هزار عدد ماسک، 400هزار جفت دستکش و 200هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده است.

15 خرداد 1399