مارشال دوستم: فشار نظامی بر طالبان در فرایند صلح معین کننده است

به گزارش وبلاگ آرم 99، مارشال دوستم با تاکید بر ضرورت کنار گذاشتن اختلافات بین سیاسیون افغان توضیح داد که فشار نظامی بر طالبان در فرایند صلح مشخص کننده خواهد بود.

مارشال دوستم: فشار نظامی بر طالبان در فرایند صلح معین کننده است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آرم 99، مارشال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی افغانستان در ملاقات با محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و مشاور رئیس جمهور تاکید نمود که فشار نظامی بر طالبان در فرایند صلح بسیار تاثیرگذار و معین کننده خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ آرم 99 بخوانید. (کلیک کنید)

دوستم با اشاره به درخواست طالبان برای کناره گیری رئیس جمهور افغانستان و اختلافات داخلی بین سیاسیون اضافه کرد که اگر رهبران و شخصیت های سیاسی اختلافات را کنار نگذارند زمین را به طالبان خواهند باخت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ آرم 99 بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اظهار اینکه طالبان سبب ایجاد ناامیدی در فرایند مذاکرات صلح شده به محمد محقق که به تازگی به عنوان مشاور اشرف غنی در امور سیاسی و امنیتی گماشته شده، گفت: بر طالبان فشار نظامی وارد کنید، فشار نظامی در فرایند صلح معین کننده است.

دوستم اضافه کرد: رئیس جمهور باید همه سیاسیون را جمع کند، اختلافات فکری را فعلاً کنار بگذارید، جغرافیای و حاکمیت ما در خطر است، گلایه گذاری ها را کنار بگذارید، اعتماد بوجود بیارید.

به گزارش تلویزیون آرزو، محقق نیز در این ملاقات تاکید نمود که از فرایند صلح استقبال می نماید اما اگر این فرایند ناکام گردد در برابر هر نوع دسیسه ایستادگی خواهند کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مارشال دوستم: فشار نظامی بر طالبان در فرایند صلح معین کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارشال دوستم: فشار نظامی بر طالبان در فرایند صلح معین کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید