فتاح: معیشت مردم در مخاطره افتاده است

به گزارش وبلاگ آرم 99، رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به توزیع600 هزار بسته غذایی و 700 هزار افطاری ساده در رزمایش های مواسات گفت: به منظور ودیعه اجاره مسکن، بنیاد مستضعفان 230 میلیارد تومان در مناطق مختلف کشور توزیع و سه ماه از اجاره بهای اماکن خود را به مستأجران بخشید.

فتاح: معیشت مردم در مخاطره افتاده است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آرم 99، سیدپرویز فتاح امروز در جلسه مشترک با رئیس بنیاد علوی، نماینده مردم ورامین در مجلس، امام جمعه موقت ورامین و فرماندار که جهت هماهنگی ارائه کمک های مؤمنانه به مردم این شهرستان برگزار شد، گفت: امروز کشور با شرایط حساسی روبرو است و معیشت مردم نیز در مخاطره افتاده است. شرایط امروز به گونه ای نیست که بنشینیم و حرف بزنیم، بلکه همه باید وارد میدان شده و نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان شرح داد: وقتی ما مسئولیت قبول کردیم، باید از شعار نیز بپرهیزیم و به قدر وسع و توان خود، با کار جهادی انتظارات به حق مردم را ادا کنیم. حل اساسی مسائل و مسائل جامعه، به تصمیم گیری کلان در سطح نظام نیاز دارد، هماهنگی دولت و سران نظام باید در چارچوب قانون تعریف شود تا بتوان مسائل را برطرف کرد.

فتاح با اشاره به نقش بنیاد مستضعفان گفت: حضور ارگان هایی مانند بنیاد مستضعفان به این معنی نیست که در کار دولت دخالت کرده و یا وظایف آن را انجام دهیم بلکه به خاطر امید بخشی به مردم و جلب مشارکت آنان این اقدامات انجام می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کمک به مردم در قالب مواسات را مهم شمرد و گفت: کمک رسانی به مردم در قالب مواسات باید به مصوبه و قانون تبدیل و اجرا شود تا این اطمینان به مردم داده شود که مسئولان نیز در تمامی مراحل به فکر آنان هستند.

فتاح به اقدامات بنیاد مستضعان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: بنیاد مستضعفان با وجود تمامی محدودیت ها، در تمامی مراحل شیوع کرونا، در کنار مردم بود و در قالب تکلیفی که رهبر انقلاب در مواسات بر دوش همه گذاشتند 600 هزار بسته غذایی و 700 هزار افطاری ساده در مناطق مختلف کشور توزیع کرد.

وی با اشاره به دیگر خدمات این بنیاد اضافه کرد: علاوه بر این، به منظور ودیعه اجاره مسکن، بنیاد مستضعفان 230 میلیارد تومان در مناطق مختلف کشور توزیع و سه ماه از اجاره بهای اماکن خود را به مستأجران بخشید.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: کمک مؤمنانه بنیاد مستضعفان به سرانجام نرسیده و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد مرکزی مواسات، این کمک ها در 3 مرحله دیگر شامل دهه ولایت، دهه اول محرم و دهه آخر ماه صفر بین نیازمندان توزیع می شود.

فتاح ادامه داد: به غیر از کمک های متمرکزی که به بهزیستی، کمیته امداد، زندان ها و سایر نهاد های حمایتی از سوی بنیاد مستضعفان ارائه شده است تمامی افراد آسیب پذیر، از جمله زباله گردها، کولبران، قایقرانان، ناشران و فعالان در آرامستان ها که مغفول مانده بودند نیز از این حمایت ها برخوردار شدند.

وی گفت: حساب کمیته امداد و بهزیستی باید از سایر نهاد ها جدا باشد و در این مرحله تمامی افراد تحت پوشش از حمایت های بنیاد برخوردار می شوند و نباید هیچ کس از این افراد، از قلم افتاده و از بسته های حمایتی بی بهره بماند. علاوه بر این سپاه ورامین از 20 هزار بسته حمایتی برخوردار شده و تمامی افرادی که توسط سپاه معرفی می شوند حتی میهمانان افغانستانی نیز از این بسته ها برخوردار خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فتاح: معیشت مردم در مخاطره افتاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتاح: معیشت مردم در مخاطره افتاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید