در اولین سفرهای خارجی به تهران و ریاض می روم

به گزارش وبلاگ آرم 99، وزیر خارجه عراق روز سه شنبه گفت که نخستین مقصد های سفر خارجی وی ایران و عربستان سعودی خواهد بود.

در اولین سفرهای خارجی به تهران و ریاض می روم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آرم 99، فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق روز سه شنبه حملات ترکیه به اراضی این کشور را محکوم و تاکید کرد که بغداد این اقدامات را رد می کند.

وی که این سخنان را در جریان دیدار با رئیس کمیته سازمان ملل در امور عراق مطرح می کرد، اضافه کرد: حملات ترکیه به شمال عراق بر خلاف قوانین بین المللی است و باید متوقف شود.

همچنین فؤاد حسین در سخنان دیگری گفت که نخستین مقصدهای سفر خارجی وی تهران و ریاض خواهد بود تا بر رویکرد دولت جدید عراق برای اتخاذ سیاستی متوازن تاکید شود.

وی اضافه کرد که مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق ماه آینده به واشنگتن سفر خواهد کرد تا گفت وگوهای راهبردی میان دو کشور را به پیش ببرد.

ترکیه از یک هفته پیش دو عملیات گسترده با نام پنجه عقاب و پنجه ببر را با هدف نابودی عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شمال عراق از سر گرفته که با اعتراض شدید دولت بغداد روبه رو شده است.

این در حالی است که فاضل الجابر نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق امروز (سه شنبه) گفت که دولت منطقه کردستان اجازه نمی دهد که دولت عراق و نیروهای امنیتی کشور، مانع تداوم نفوذ نیروهای ترکیه به شمال کشور و توقف عملیات آنها شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "در اولین سفرهای خارجی به تهران و ریاض می روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در اولین سفرهای خارجی به تهران و ریاض می روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید